Tel.: +421 48 416 19 47, +421 911 617 223
E-mail: davital@davital.sk
Instantná káva
december 20, 2016
Príprava kávy trochu inak
február 3, 2017

Nová Aulika – extra rýchla príprava cappuccina!

Predstavujeme vám inovované modely obľúbených kancelárskych espresso kávovarov Aulika - Aulika TOP High Speed Cappuccino a Aulika TOP High Speed Cappuccino RI. Tie, okrem prípravy nápojov s obsahom mliečnej peny len na jedno tlačidlo, pripravujú mliečnu penu vďaka funkcii high speed cappuccino rýchlejšie než kedykoľvek predtým.

Ako dosiahnuť maximálnu rýchlosť prípravy kávy?

Nové modely kávovarov Aulika pripravujú nápoje s obsahom mliečnej peny rýchlejšie vďaka funkcii high speed cappuccino. Pri zvolení tejto funkcie kávovar pripravuje espresso a mliečnu penu súčasne. Nápoje ako cappuccino a latte macchiato pripravené funkciou rýchlej prípravy neobsahujú charakteristické vrstvy kávy a mliečnej peny, ale hustú vrstvu mlieka na vrchu nápoja.
Zároveň, využitím resp. vypnutím niektorých funkcií je možné maximalizovať celkovú prípravu nápojov. Rýchlosť výdaja nápojov je možné zvýšiť zapnutím funkcie pre-grind (predmletie kávy). Pri zapnutej funkcii kávovar melie kávové zrná a naplní dávkovač hneď po príprave nápoja, čím ušetrí čas mletia nasledujúceho nápoja. Zvýšiť rýchlosť prípravy môžete aj vypnutím funkcie stand-by, ktorá uvádza po určitom čase nepoužívania kávovar do režimu spánku a vypína ohrievanie bojlerov. Pri zapnutej funkcii eco-mode bojler na paru nie je vyhrievaný a bojler na kávu sa udržuje pod 70°C. Keď vypnete eco-mode, bojlery budú pripravené so správnou teplotou. Pri využití všetkých funkcií môže byť doba prípravy nápoja až o viac ako polovicu kratšia než pri pôvodných modeloch Aulika.

Nové funkcie

Vynovené modely kávovarov Aulika ponúkajú rozšírené možnosti profesionálneho využitia. Praktickou novinkou je možnosť vypnúť upozornenie pre vyprázdnenie nádoby na odpadovú kávu a tým rozšíriť kapacitu odpadovej kávy. Ďalšou výhodou je flexibilita umiestnenia kávovaru, pretože kapučinátor je teraz možné umiestniť z oboch strán. Ku kávovarom je dostupný aj platobný systém bez výdaja mincí.
Inováciami prešla aj voľba nápojov. Kávovary Aulika TOP HSC a Aulika TOP HSC RI majú možnosť prípravy nápoja káva s mliekom a taktiež percentuálne upraviť podiel vody v nápoji Americano. Užívatelia určite ocenia podsvietenie tlačidiel, ktoré uľahčuje viditeľnosť tlačidiel. Nové modely tiež umožňujú umiestniť na displej kávovaru vlastné logo alebo oznam, prípadne si zvoliť medzi štandardným logom a ikonou zrnka kávy.