Tel.: +421 48 416 19 47, +421 911 617 223
E-mail: davital@davital.sk
Už tradične sme sa aj tento rok navštívili medzinárodnú vendingovú výstavu Venditalia, ktorá sa konala začiatkom mája v talianskom Miláne. Musíme uznať, že tento ročník sa mimoriadne vydaril a bolo sa skutočne na čo pozerať. Naši obchodní partneri predstavili množstvo inovácií a zlepšení u stávajúcich modelov nápojových a snackových automatov, kávovarov a doplnkov a bolo predstavených aj množstvo úplne nových modelov, ktoré si iste nájdu svoje široké uplatnenie.
Bianchi Vending
Spoločnosť Bianchi Industry SpA prišla s inováciami ako systém na prípravu veľkej filtrovanej kávy bez cremy, ktorá je obľúbená v škandinávskych krajinách a vákuovo uzavretý zásobník na kávové zrná, ktorý uchováva čerstvosť kávy.
Ku kávomatu Bianchi LEI700 PLUS 2 CUPS COFFEE TO GO je dostupný doplnkový modul na dávkovanie posýpok, takže je prostredníctvom tohto nápojového automatu možné ponúknuť až niekoľko desiatok rôznych nápojov.
Bol tiež predstavený prototyp coffee corner Bianchi DIVA, ktorý má mimoriadne široký sortiment nápojov, pripravuje nápoje z čerstvého mlieka a dávkuje aj rôzne druhy posýpok.
FAS
S neustále rastúcou potrebou ekologického prístupu v oblasti vendingu popredný výrobca snackových automatov FAS International predstavil systém ekologického chladenia snackových automatov a systém na recyklovanie fliaš a plechoviek umiestnený v blízkosti snackového automatu.
Saeco
Spoločnosť Saeco Vending SpA vystavovala mnohé technologické novinky a vylepšenia v oblasti kancelárskych kávovarov a nápojových automatov. Okrem iného bol predstavený aj úplne nový dizajn značky Heart of Coffee, v ktorom sa nesie už aj niekoľko typov kávovarov a automatov.
Inovácie v oblasti modelov kancelárskych kávovarov sa pretavili do modelu Phedra Evo, ktorý bude dostupný v troch modeloch – Espresso, Cappuccino a Cappuccino TTT. Obsahuje prehľadné menu s 8 priamymi voľbami nápojov, pútavý dizajn, praktické otváranie servisných dvierok, má zvýšenú kapacitu odpadovej kávy, farebný displej a redukovaný hluk počas zomletia kávy.

Bol predstavený prototyp modelu IperAutomatica, ktorý predstavuje medzičlánok medzi modelom Aulika TOP a Phedra. Obsahuje zásobníky na zrnkovú kávu a dva instantné produkty, nádržku na vodu a kávovar je možné pripojiť aj na pevný prívod vody. Má 8 priamych volieb nápojov.
Obľúbený rad kancelárskych kávovarov Aulika bude rozšírený o nový model Aulika Top High Speed Cappuccino, ktorý urýchľuje prípravu kávových nápojov s mliečnou penou približne o 30 sekúnd tým, že dávkuje kávu aj mliečnu penu naraz a nie postupne ako sme na to boli doteraz zvyknutí. Ku kávovaru tiež bude možné pripojiť mincovník bez výdaja mincí.
Zmeny sa dočkal aj výkonný kávovar Saeco Idea Restyle, ktorý okrem dizajnovej bočnej drevenej časti kávovaru disponuje aj dotykovým displejom s výberom nápojov.
Viac informácií o novinkách predstavených na výstave Venditalia 2016 si môžete prečítať TU.
Výstava Venditalia 2016 v nás opäť zanechala mimoriadne pozitívny dojem. Pulzujúca atmosféra a množstvo noviniek zo sveta automatického výdaja kávy a nápojov bola badateľná hneď ako sme vstúpili na výstavisko. Počas 4 výstavných dní sa predstavilo 250 vystavovateľov na ploche 27 000 m2 a výstavu si pozrelo približne 20 000 návštevníkov.