Dodacie a platobné podmienky


SPÔSOBY PLATBY:

 1. Dobierka
  Platba pri prevzatí tovaru
  Platbu za tovar hradí objednávateľ kuriérskej spoločnosti alebo poštovému doručovateľovi pri prevzatí tovaru v hotovosti. U niektorých kuriérskych spoločností je možné uhradiť tovar platobnou kartou.
  Daňový doklad – faktúru zasiela zhotoviteľ e-mailom na adresu objednávateľa hneď po potvrdení prevzatia tovaru a zinkasovaní platby kuriérskou spoločnosťou.
  Poplatok za úhradu na dobierku je 1.50 € s DPH.
 1. Hotovosť
  Platba pri osobnom prevzatí
  Objednávateľ si môže vyzdvihnúť tovar osobne na adrese našej spoločnosti Zvolenská cesta 37A v Banskej Bystrici v pracovný deň od 7:00 – 15:30 hod. a úhradu môže zrealizovať v hotovosti. Pri osobnom prevzatí tovaru na odbernom mieste platba platobnou kartou nie je možná.
  Daňový doklad – faktúru zasiela zhotoviteľ e-mailom na adresu objednávateľa hneď po potvrdení prevzatia tovaru a zinkasovaní platby naším pracovníkom.
 1. Zálohová platba
  Platba bankovým prevodom / vkladom na účet
  Objednávateľ môže uhradiť tovar na základe zálohovej faktúry vystavenej zhotoviteľom. Tovar je odovzdaný kuriérskej spoločnosti po obdržaní avíza o zrealizovaní platby objednávateľom bankovým prevodom alebo vkladom na účet zhotoviteľa.
  Daňový doklad – faktúru zasiela zhotoviteľ e-mailom na adresu objednávateľa hneď po pripísaní platby na účet zhotoviteľa.

SPÔSOBY A CENY DORUČENIA:

 1. Odberné miesto
  Osobný odber na adrese našej spoločnosti
  Klient si môže prevziať objednávku na základe telefonického alebo e-mailového potvrdenia osobne na adrese našej spoločnosti na adrese Zvolenská cesta 37A v Banskej Bystrici v pracovný deň od 7:00 – 15:30 hod., parkovanie je možné na našom parkovisku priamo pred vstupom do showroomu.
  Pokiaľ ste si zvolili prevzatie na osobný odber a tovar už máte zaplatený, je potrebné preukázať sa daňovým dokladom k prijatej zálohe.
  Poplatok za osobné vyzdvihnutie si neúčtujeme.
 2. Doručenie poštou na adresu
  Prevzatie tovaru na adrese odberateľa
  Najbežnejší spôsob doručovania zásielok – poštovým doručovateľom na dodaciu adresu odberateľa. Pri tomto type doručenia platia dodávateľské okruhy a termíny podľa nimi stanovených podmienok. Tovar je odovzdaný po identifikácii objednávateľa (pri fyzickej osobe sa preukazuje objednávateľ doručovateľovi platným občianskym preukazom), pri právnickej osobe pečiatkou a podpisom preberajúceho.
  Poplatok za doručenie na adresu závisí od hmotnosti objednávky, spravidla sa pohybuje od 4.50 € s DPH do 5.80 € s DPH.
 1. Expresné doručenie poštou na adresu
  Prevzatie tovaru na adrese odberateľa na nasledujúci deň
  Expresný spôsob doručovania zásielok – poštovým doručovateľom na dodaciu adresu odberateľa na nasledujúci deň po objednaní. Pri tomto type doručenia platia dodávateľské okruhy a termíny podľa nimi stanovených podmienok. Tovar je odovzdaný po identifikácii objednávateľa (pri fyzickej osobe sa preukazuje objednávateľ doručovateľovi platným občianskym preukazom), pri právnickej osobe pečiatkou a podpisom preberajúceho.
  Poplatok za expresné doručenie na adresu závisí od hmotnosti objednávky, spravidla sa pohybuje od 8.60 € s DPH do 13.90 € s DPH.
 2. Informácie k dodaniu tovaru
  Tovar, ktorý je skladom expedujeme ihneď po prevzatí objednávky.
  V prípade, že Vami objednaný tovar nie je momentálne na sklade, budeme Vás o naskladnení bezodkladne informovať.

ZMENY CIEN:

 1. Zmena cien
  Vyhradenie zmeny cien
  Zhotoviteľ si vyhradzuje právo zmeniť cenu doručenia v prípade:
 • nadrozmernej zásielky (rozmery, hmotnosť);
 • zmeny spôsobu doručenia;
 • zmeny cien doručovateľskej spoločnosti.
  O prípadnej zmene ceny je klient informovaný a na základe vzájomného dohovoru zúčtovacie podmienky upravené.

PROBLÉMY S DORUČENÍM:

 1. Problémy s doručením
  Neskoré doručenie alebo nedoručenie
  V prípade problémov s oneskorením doručenia alebo nedoručením zásielky kontaktujte: +421 (0)48 4161 947, vyplňte a odošlite Reklamačný formulár.
  Pripravte si podacie číslo zásielky (nachádza sa v e-mailovej alebo SMS správe potvrdzujúcej prevzatie zásielky prepravcom).
 • Termín doručenia zásielky
  Zásielky sú doručované v súlade s dodacími lehotami zvolenej doručovacej spoločnosti (v rámci SR spravidla na druhý pracovný deň po prevzatí zásielky prepravcom).
 • Nedoručenie na strane prepravcu
  V ojedinelých prípadoch sa zásielka „pozdrží“ alebo „stratí“ u prepravcu. V tomto prípade odporúčame zahájiť reklamačné konanie, obratom, prosím kontaktujte +421 (0)48 4161 947, vyplňte a odošlite Reklamačný formulár.
 1. Problémy so zásielkou
  Prevzatie poškodenej zásielky
  Objednávateľ je povinný pri preberaní tovaru skontrolovať vonkajší stav – neporušenosť a nepoškodenosť obalu.
 • Obal pri preberaní javí známky poškodenia
  Takúto zásielku v žiadnom prípade NEPREBERAJTE, tovar v princípe nemusí byť poškodený, ale po prevzatí nebude možné tovar u prepravcu reklamovať. V takomto prípade koná objednávateľ na vlastnú zodpovednosť.
 • Obal neporušený, tovar javí známky poškodenia
  V prípade, že prevzatý tovar je dodaný poškodený (javí známky mechanického poškodenia), okamžite po prevzatí kontaktujte +421 (0)48 4161 947, vyplňte a odošlite Reklamačný formulár.
 • Tovar nebol dodaný v súlade s objednávkou
  Ak bol dodaný tovar nekompletný alebo nezodpovedal potvrdenej objednávke, kontaktujte nás na telefónnom čísle  +421 (0)48 4161 947 a pristúpte k reklamácii. Podrobnosti reklamácie uveďte v Reklamačnom formulári.