Tel.: +421 48 416 19 47, +421 911 617 223
E-mail: davital@davital.sk

Dobrú a kvalitne pripravenú kávu v práci ocenia kolegovia aj obchodné návštevy. Nie je predsa nič lepšie ako si dopriať krátky coffee break alebo stretnutie, ktoré spríjemňuje lahodná káva. Ak práve premýšľate nad tým, aký kancelársky kávovar si vybrať, veríme, že vám nasledujúce tipy pomôžu pri rozhodovaní.

1. Množstvo pripravených nápojov

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere kávovaru je počet kolegov, zamestnancov, prípadne pravidelných obchodných návštev alebo podujatí, na ktorých budete chcieť kávovar využiť. Napríklad v prípade, že je zamestnancom ponúknutá káva ako benefit, nie je ničím výnimočným, že namiesto jedného nápoja si tak každý zamestnanec dopraje za deň dva či tri. A tak aj na pohľad menšia spoločnosť dokáže pripraviť väčšie množstvo kávy ako sa môže zdať. Kávovary vhodné na vyššiu dennú produkciu káv určené pre väčšie kancelárie sú vybavené veľkokapacitnými zásobníkmi a pripravia za radom aj vyše sto káv.

2. Obľúbené nápoje

Základnými a najobľúbenejšími nápojmi sú espresso a lungo, zjednodušene povedané ide o kávové nápoje pripravené výlučne z kávových zŕn a rôzneho objemu vody. Príprava týchto nápojov je najmenej náročná, stačí kvalitná káva a dobré nastavenie mletia. Pokiaľ máte záujem o kávovar vyššej triedy, ktorý zároveň pripravuje cappuccino, espresso macchiato alebo caffé latte, môžete si vybrať, či mliečnu penu pripravíte manuálne na parnej tryske alebo ju kávovar pripraví automaticky. Manuálna príprava je prácnejšia, avšak dáva vám možnosť sa s kávovarom viac vyhrať a experimentovať. Automatická príprava je naopak praktická a nenáročná.

3. Jednoduchá obsluha

Veľmi jednoduchá voľba nápojov, veľké tlačidlá doplnené o ikony nápojov a dobrý prístup k jednotlivým častiam kávovaru je vlastne to najdôležitejšie čo k dennodennej obsluhe kávovaru potrebujete. Kávovary dokážu signalizovať, že je potrebné doplniť kávu, vodu alebo odstrániť odpad, vodný kameň či vymeniť filter na vodu. Počas pracovného dňa určite oceníte najmä ľahký prístup k nádržke na vodu, zásobníkom na zrnkovú kávu a odpad.
Naše kávovary tiež poskytujú možnosť zalievania čaju alebo iného rozpustného nápoja horúcou vodou, takže náklady na zohrievanie vody v rýchlovarnej kanvici sa tým podstatne znížia a takéto nápoje pripravíte rýchlejšie. V niektorých priestoroch je tiež výhodná možnosť pripojenia niektorých modelov kávovarov na priamy zdroj vody a napojiť zároveň aj filter na vodu, takže sa nestane, že by sa kávovar zavápnil.

4. Rozmery kávovaru

Menšie kávovary vhodné na prípravu menšieho počtu káv sú samozrejme rozmerovo kompaktnejšie, s ich umiestnením vo firemnej kuchynke alebo prezentačných priestoroch či kancelárií by ste nemali mať žiadny problém. Pri väčších kávovaroch treba zohľadniť, či sa vám kávovar do vami vybraných priestorov zmestí. Pamätajte na to, že okolo kávovaru musí zostať dostatočný priestor na dopĺňanie vody a kávových zŕn, vyberanie odpadu a lisovacej jednotky. Ak máte kávovar, ktorý pripravuje mliečnu penu, počítajte s priestorom na škatuľu s mliekom prípadne malú chladničku.
Výhodou automatických kancelárskych kávovarov je, že majú vstavaný mlynček a teda nie je potrebné kupovať mlynček oddelene. V prípade pákových kávovarov treba počítať aj s priestorom na mlynček, prípadne je nutné si zaobstarať čerstvo pomletú kávu.

5. Technická podpora

Kávovar je spotrebič, ktorý vám pri správnom používaní a starostlivosti dokáže slúžiť veľa rokov. Aj keď pri kúpe nového zariadenia pravdepodobne nemyslíte na to, že by ste potrebovali opravy a servis, keď sa raz kávovar stane bežnou súčasťou firmy a vyskytnú sa nejaké technické problémy, je potrebné mať k dispozícií rýchly, flexibilný a odborný servis. Pri rozhodovaní o kúpe kávovaru je práve dostupnosť a odbornosť servisu a technická podpora kľúčová. V prípade menších technických problémov sa na nás môžete obrátiť telefonicky, kedy sa väčšina z nich aj podarí odstrániť. V prípade nutnosti servisného zásahu váš kávovar najprv diagnostikujeme a po odsúhlasení prebehne oprava zariadenia.


Vyberte si z nášho sortimentu kancelárskych kávovarov alebo navštívte náš showroom v Banskej Bystrici, kde vám s výberom radi poradíme.