Tel.: +421 48 416 19 47, +421 911 617 223
E-mail: davital@davital.sk

Ako sa už stalo pre nás príjemnou tradíciou, ani tento krát náš tím nevynechal významnú výstavu kávy a jedla HOST 2017 v talianskom Miláne. Uskutočnil sa už jej v poradí 40. ročník. O tom, že táto medzinárodná výstava je skutočne veľkolepá svedčí aj fakt, že brány výstavy sa počas 5 výstavných dní v dňoch 20. - 24. októbra otvorili 187 tisíckam návštevníkov zo 177 krajín sveta a vystavovalo na nej 2165 vystavovateľov. Stánky vystavovateľov kávy, kávovarov, vendingových automatov a kaviarenského vybavenia sa rozprestierali na ploche 4 výstavných hál a opäť predstavili množstvo noviniek a inovácií.

Spoločnosť Bianchi Industry SpA vystavovala vo svojom stánku široký sortiment profesionálnych pákových kávovarov značky Brasilia, čo svedčí o silnom znovuobnovení tejto tradičnej značky. Zaujal nás nápojový automat Bianchi DIVA, ktorý sa vyznačuje intuitívnym dotykovým displejom, širokou ponukou nápojov, vstavanou chladničkou a exkluzívnym dizajnom. Dalo by sa skôr hovoriť o koncepte "coffee corner", keďže automat je vybavený držiakmi na 4 druhy pohárov a viečka, obsahuje priestor pre miešatká a balený cukor. Tento nápojový automat dokáže pripraviť cappuccino a ďalšiu širokú paletu nápojov ako na nerozoznanie od ponuky kaviarní, pretože vďaka zabudovanej chladničke pripravuje teplú aj studenú mliečnej penu z čerstvého mlieka. V automate je tiež možné si vybrať zo 6 druhov posýpok ako aj lupienkov či cereálií a tak v kombinácií s čerstvým mliekom môže tento koncept ponúkať aj chutné raňajkové cereálie.

Spoločnosť N&W Global Vending SpA, pod ktorú od tohto roku patria značky Saeco a Gaggia, ktoré zastupujeme, vystavovala v dvoch stánkoch, z ktorých jeden bol venovaný značkám Necta, Saeco a Ducale v oblasti vendingových automatov. Návštevníci si mohli prehliadnuť nápojové automaty Saeco Cristallo Evo 400 a Saeco Cristallo Evo 600 s moderným dizajnom Heart of Coffee. Na dôležitosť ochrany technických zariadení z pohľadu kvality vody poukázala spolupráca spoločnosti N&W a výrobcu filtračných technológií BWT. Nový filter BWT bestvend obsahuje 5-stupňovú filtráciu vody a prináša tak zákazníkom kvalitné kávové nápoje a prevádzkovateľom kávomatov praktické riešenie pri ochrane zariadení pred znečistením a vodným kameňom.

Druhý stánok zastúpený značkami Necta, Saeco, Gaggia a Wittenborg bol venovaný kancelárskym kávovarom, profesionálnym kávovarom a riešeniam pre Ho.Re.Ca. Noviniek spomedzi obľúbených kancelárskych kávovarov Saeco bolo hneď niekoľko. Ku kávovarom, ktoré pripravujú nápoje z čerstvého mlieka bude dostupná cenovo priaznivá priehľadná chladnička na mlieko s kompresorom s predpripravenými otvormi na hadičku s mliekom na oboch stranách. Drobné zmeny povrchovej úpravy kávovarov sa budú týkať kávovaru Aulika TOP HSC a Royal Gran Crema, ktoré dostanú metalízovaný povrch.
Predstavený bol tiež úplne nový model kávovaru na kávové kapsule Saeco Area v prevedeniach vhodných pre Nespresso a Lavaza Blue kapsule, v obidvoch prípadoch na výber s možnosťou prípravy kávy (modely Focus) alebo s možnosťou prípravy cappuccina na jeden dotyk (modely OTC HSC).
Novinkou opäť spomedzi kávovarov na kapsule vhodných pre kancelárie a menšie Ho.Re.Ca. prevádzky je kávovar Saeco Dually. Disponuje dvomi nezávislými jednotkami pre prípravu kávy z rôznych druhov kapsúl, 7" dotykovým displejom, profesionálnou parnou tryskou pre prípravu mliečnej peny a ohrevom šálok.

Jeden z najvýkonnejších modelov kávovarov vhodných pre Ho.Re.Ca. trh Saeco Idea sa dočkal kompletnej modernizácie. Saeco Idea Restyle sa pýši novým vzhľadom, štyrmi farebnými prevedeniami - bielou, čiernou, červenou a modrou ako aj exkluzívnou úpravou s imitáciou dreva a intuitívnymi farebnými displejmi so znázornením nápojov. Kávovar je tiež možné upraviť pre samoobslužné využitie. Na výber je niekoľko modelov pre prípravu kávy - Luxe a Coffee, pre prípravu mliečnych nápojov - Cappuccino, Duo a Power Steam ako aj prídavné moduly pre vysušenie a predohrev šálok Cups či chladnička na mlieko s predohrevom šálok Milk. Idea Restyle je modulárny kávovar a je tak možné efektívne vyskladať perfektný celok práve pre potreby danej lokality a požiadaviek zákazníka.

Novinkou vhodnou pre menšie Ho.Re.Ca. prevádzky je manuálny jednopákový kávovar Saeco SE 50 a automatický mlynček na kávu Saeco M 50 s kapacitou 450 g kávových zŕn. Kávovar SE 50 sa vyznačuje dizajnovým oceľovým spracovaním a obsahuje 3 nezávislé bojlery pre prípravu kávy, vody a pary. Inovácie zatiaľ v podobe prototypu nového modelu kávovaru sa dočkala aj značka Gaggia, ktorá predstavuje absolútnu tradíciu a kolísku profesionálnej prípravy espressa. Tešíme sa na nové modely a vylepšenia, ktoré značka do najbližšieho obdobia prinesie.

Teší nás, že sme sa mali možnosť opätovne stretnúť s pánmi Boasi, spolumajiteľmi a zakladateľmi spoločnosti TAG SpA, ktorej značka Caffè Boasi nesie ich meno a vyše storočnú rodinnú tradíciu v pražení a výrobe kvalitnej zrnkovej kávy. Tú si môžete dopriať aj z našich kávomatov v podobe espresso nápojov pripravených z tejto čerstvo praženej a čerstvo pomletej kávy vysokej kvality.
Kvalitná voda je pre nás tiež prioritou a dlhoročne spolupracujeme so spoločnosťou Best Water Technology GmbH, ktorá je absolútny líder v technologických riešeniach úpravy kvality vody pre akékoľvek územie a potreby. Predstavili celú radu filtrov obohatených o magnézium a tiež prototyp novej hlavy filtra, pomocou ktorej bude filter jednoduchšie vymeniť a bude možné ho zapojiť pre rôzne typy koncoviek.

Výstava HOST 2017 priniesla množstvo noviniek a príležitostí na stretnutia s našimi dlhoročnými obchodnými partnermi ako aj na nadviazanie nových obchodných kontaktov. Bola opäť prehliadkou majestátnych, veľkolepých stánkov nabitých technológiami z oblasti vendingu a kávovarov, stánkov, ktoré na diaľku rozvoniavali kávou a miestom pre stretnutia kávových nadšencov a všetkých, ktorých sa tento dynamický trh týka. Sme potešení, že sme boli jej súčasťou a tešíme sa opäť nabudúce o dva roky.