Tel.: +421 48 416 19 47, +421 911 617 223
E-mail: davital@davital.sk

Významná časť našich nápojových automatov je určená práve na prípravu nápojov zo zrnkovej kávy a stále viac zákazníkov vyhľadáva lahodné espresso nápoje. Ponúkať príjemný zážitok spojený s kávou sa nám darí aj vďaka nadštandardnej kvalite kávy a garantovanej čerstvosti kávy v našich nápojových automatoch, ktorú pravidelne dovážame čerstvo upraženú. Automaty na kávu teda nie sú len záchranným riešením Vašej rannej kávy, ale kvalitná alternatíva kaviarne.

Čo stojí za nadštandardnou kvalitou našich espresso nápojov?
1. Káva vysokej kvality

V našich nápojových automatoch nájdete zrnkovú kávu praženú v Taliansku so 70 % podielom kávovej odrody arabica. Obsahuje chuťovo vyváženú zmes stredoamerických kávových zŕn, je silne aromatická s plným telom a výraznou dochuťou, obohatená o dlhotrvajúcu cremu, typickú vrstvu peny na povrchu espressa. Espresso z našich kávomatov je rovnaké kdekoľvek si našu kávu dáte, nerobíme rozdiely, nepoužívame rôznu kvalitu kávy pre rôzne lokality. Chceme, aby kvalita našich espresso nápojov bola na najvyššej možnej úrovni a vždy, keď uvidíte náš nápojový automat, budete sa môcť spoľahnúť, že sa v ňom kvalitne občerstvíte.

2. Čerstvá káva

Kávu dovážame z Talianska v pravidelných intervaloch vždy čerstvo praženú na základe našej objednávky a okamžite ju používame do našich nápojových espresso kávomatov. Preto káva, ktorú pijete, je naozaj vždy maximálne čerstvá a voňavá. Pravidelne sledujeme spotrebu zrnkovej kávy na daných lokalitách a ponechávame v zásobníku toľko kávy, aby nedochádzalo k znehodnoteniu jej senzorických vlastností.

3. Čerstvo zomletá káva

Ak sa Vám zdá, že na Váš espresso nápoj čakáte akosi dlhšie ako na nápoj pripravený z instantnej kávy, je tomu preto, lebo kávomat čerstvo pomelie kávu až následne po Vašej voľbe nápoja. Tento proces, spolu s dávkovaním kávy, prípadne iných ingrediencií, vyžaduje určitý čas. Výsledkom bude chutné espresso či iný espresso nápoj, ktorý poteší Vaše chuťové bunky.

4. Kvalitné náplne

Súčasťou kávových nápojov na báze espressa ako espresso macchiato, vanilkové cappuccino alebo čokoládové caffe latte sú samozrejme aj ďalšie náplne. Všetky mliečne kávové nápoje obsahujú 100 % sušené mlieko, ktoré sa vyznačuje lahodnou, krémovou mliečnou penou. Používame čokoládu s vysokým obsahom kakaa, kvalitný mliečny vanilkový nápoj, ktorý spoločne s espressom, vytvára dokonalú súhru chutí.

5. Objem nápojov

Snažíme sa o to, aby receptúry, ktoré nájdete v našich kávomatoch sa v čo najvyššej možnej miere zhodovali s profesionálnou prípravou kávy, akú poznáte z kaviarní. Nápoj espresso obsahuje podľa správnosti len malé množstvo vody. Nebojte sa však, že by ste boli ochudobnení o dávku kávy. Espresso obsahuje presne také isté množstvo kávy (teda 8 g) ako iné espresso nápoje, avšak káva je viac koncentrovaná v menšom množstve vody.

6. Kávu si osladím...

To, či si Vašu kávu osladíte o trochu viac, alebo menej, nechávame na Vás. Nezabudnite pred voľbou nápoja upraviť voľbu CUKOR a až následne si zvoľte Váš nápoj. Cukor je štandardne nastavený na priemernú hodnotu, Vy si však pomocou úpravy dávkovania môžete dopriať kávu úplne bez cukru, prípadne cukor pridať. Podrobnejšie informácie nájdete v návode na použitie, ktorým je vybavený každý nápojový automat.

7. Pohárik, z ktorého lepšie chutí a nepália ruky

Vieme, že sa väčšinou pri príprave kávy ponáhľate, máte plné ruky a aj preto sú espresso nápoje podávané do papierových pohárikov. Tie tepelne izolujú a navyše si z nich kávičku vychutnáte o čosi lepšie.

8. Technológie na najvyššej úrovni

Naše prevádzkované espresso nápojové automaty sú v drvivej väčšine značky Bianchi Vending, ale stretnete sa aj so značkami Saeco, FAS a Azkoyen. Títo spoľahliví výrobcovia nápojových automatov vedia, ako zabezpečiť naozaj kvalitné parametre espressa. Prevádzkujeme úplne nové typy zariadení, ktoré sú bezkonkurenčné svojou technickou vybavenosťou. Stále vyhrievaná presso jednotka zaručuje prípravu espressa s cremou, jemnou penou na povrchu espressa a plnou chuťou. Nápojové automaty Vás tiež informujú o prebiehajúcom procese prípravy nápoja a upozornia Vás zvukovým aj svetelným signálom, kedy si môžete pripravený nápoj zobrať.

9. Odborné nastavenie

O nastavenie nápojových automatov, o ich správne technické zabezpečenie, nastavenie nápojov podľa požiadaviek konkrétneho miesta, správne parametre nápojov ako mletie kávy, objem a teplota nápojov a výstupnú kontrolu sa stará náš tím odborne vyškolených technických pracovníkov.

10. Pravidelné plnenie a kontrola zariadení

Okrem pravidelného napĺňania kávomatu čerstvou kávou a ostatnými ingredienciami sa vykonáva aj kontrola technického stavu zariadenia, pravidelná hygiena zariadenia a odstraňovanie prípadných drobných technických závad.

11. Hĺbková kontrola zariadení

Podľa vyťaženosti daného kávomatu sa v pravidelných intervaloch vykonáva hĺbková previerka zariadenia a kontrola a prípadné dostavenie receptúr.

12. Kontrola preferencií spotrebiteľov

V pravidelných intervaloch vykonávame audity nápojov, ktoré nám poskytnú exaktné čísla a dozvieme sa tak, aké nápoje preferujú zákazníci. Vtedy, na základe vyhodnotenia vieme zmeniť alebo nahradiť niektoré receptúry tak, aby sme čo najviac vyhoveli preferenciám zákazníkov.

13. Skutočné názvy nápojov

Espresso nápoje v našich nápojových automatoch nájdete pomenované správne, tak ako ich názvy poznáte z kaviarní – espresso, espresso lungo, americano, espresso macchiato, cappuccino, caffe latte a rôzne ochutené cappuccina a caffe latte, podľa typu a sortimentu nápojového automatu.

14. Filtrovaná voda

Keďže kvalita vody je pre prípravu kávy nesmierne dôležitá, v našich nápojových automatoch sú použité kvalitné filtre na vodu BWT, ktoré ochraňujú zariadenia pred tvorbou vodného kameňa, zabezpečujú čistú a zdravú vodu očistenú od chlóru, prípadných pachutí a zápachov, zároveň teda zaručujú tú najkvalitnejšiu vodu vo Vašej šálke kávy. Filtre na vodu pravidelne vymieňame, a to na základe lokality, ktorá vplýva na tvrdosť a kvalitu vody.

15. Zóna relaxu

Aj keď je kávomat prioritne určený ná kávu so sebou a občerstviť sa kávou môžete doslova „za behu“ cestou do školy či do práce, snažíme sa, aby ste pri krátkom čakaní počas prípravy kávy zažili príjemné pocity z krásnej vône kávy a umocňujeme to naším jedinečným brandingom kávomatov a prehľadným, jednoduchým menu nápojov.

16. Technická podpora

Každý nápojový automat je vybavený štítkom s kontaktnými údajmi. Ak je nápojový automat v poruche alebo ste zbadali technický problém v súvislosti s Vašou objednávkou nápoja, neváhajte a kontaktujte nás. Budeme robiť všetko preto, aby sme tento problém v čo možno najkratšom čase odstránili.